Marzenie

Alan
Imię dziecka:
Alan
Wiek:
9
Województwo:
mazowieckie

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

6-letni Alan z Płocka cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną - niedokrwistość Fanconiego. W lipcu 2012 roku został przeprowadzony przeszczep od dawcy niespokrewnionego. Niestety szpik się nie przyjął, prawdopodobnie z powodu podania zbyt słabej chemioterapii. Zastosowanie silniejszej chemii było jednak niemożliwe, ponieważ chłopiec mógłby tego nie przeżyć. Jakiś czas później odbył się kolejny przeszczep, a obecnie chwilowo wstrzymano leczenie, ponieważ nie udało się założyć Alanowi nowego cewnika. 6-latek często musi być izolowany, aby nie narazić się na jakiekolwiek infekcje. Jego największym marzeniem, poza wyzdrowieniem, była konsola Xbox One i telewizor do pokoiku, na którym mógłby oglądać ulubione bajki.

Jego marzenie spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Alan jest bardzo otwartym, przyjacielskim chłopcem, dlatego kiedy przyjechaliśmy do niego z wizytą w ogóle się nie wstydził i od razu zabrał się za rozpakowywanie prezentów. Na początek dostał niezwykłą pizzę wykonaną z przeróżnych żelków uwielbianych przez dzieci i ręcznie robione lizaki. W kolorowo zapakowanych paczkach kryły się quizy, duża koparka, którą Alan będzie musiał złożyć z pomocą taty oraz wiele gier na Xbox One. Konsola sprawiła, że w oczach chłopca zaświeciły się iskierki, aż cały dygotał z radości. 6-latek to zapalony gracz i marzył o najnowszym modelu xboxa. Kiedy do konsoli dołączył telewizor, chłopiec nie mógł wytrzymać ze szczęścia. Nie wiedział co zrobić najpierw, czy przygotować miejsce na własny telewizor w pokoju, czy podłączać Xbox One do sprzętu w dużym pokoju rodziców. Alan po prostu skakał z radości. Ze swoją 10-letnią siostrą oglądali prezenty. Nikola również dostała upominki, kosmetyki, słodki żelkowy bukiet i kolorowe lizaki.

Wolontariuszki zaczęły bawić się z rodzeństwem. Pograli trochę w rugby kanadyjską mini piłką. Oczywiście, nieodzowne okazały się smartfony, na których Kanadyjki miały aplikacje, dzięki którym całe towarzystwo robiło sobie zabawne selfie. Śmiechu było co niemiara.

Alan, mimo swojej choroby, bólu i ograniczeń, jest też wrażliwy na los innych, nie myśli wyłącznie o sobie. Chłopiec nie wiedział, że dostanie nowa konsolę. Jednak kiedy rodzice powiedzieli mu, że jest chore dziecko, które marzy o xboxie i zapytali, czy Alan nie znudził się już swoim sprzętem, ich syn odpowiedział bez wahania, że nadal uwielbia grać, ale jeśli jest ktoś, kto potrzebuje tej konsoli, to on może ją oddać. I tak 6-latek przekazał swojego Xboxa 360 dla innego chorego dziecka.

Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość Alanowi i jego rodzinie i bardzo dziękujemy za wielkie serce naszego podopiecznego. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do spełnieni marzeń Alana:

  • Darczyńcom, którzy za pośrednictwem portalu siepomaga ufundowali konsolę Xbox One z grami;
  • Firmie HR Kontekst, członkowi Star Club, która wspiera nas regularnymi wpłatami, dziękujemy za ufundowanie telewizora;
  • Wydawnictwu Edgard za podarowanie 3 quizów;
  • Firmie Dumel za podarowanie koparki do samodzielnego składania;
  • QualityPackers Sp. z o.o. za podarowanie słodkiej pizzy i bukietu;
  • Samsung Electronics Polska sp. z .o.o. za podarowanie ręcznie robionych lizaków;
  • Raiffeisen Bank Polska SA za podarowanie kosmetyków i książki dla Nikoli.

Galeria

  • Alan Bakiewicz 06.07 (19).JPG
  • Alan Bakiewicz 06.07 (20).JPG
  • Alan Bakiewicz 06.07 (22).JPG