Marzenie

1356616422608
Imię dziecka:
Bartek
Wiek:
19
Województwo:
podkarpackie

Lot samolotem FANTAZJA SPEŁNIONA

Bracia piętnastoletni Mateusz i dwunastoletni Bartek obaj chorują na zanik mięśni typu Duchenne’a. Dodatkowo braci spotkał straszny cios. Dwa lata temu po długiej walce ze złośliwym nowotworem zmarła ich ukochana mama. Chłopców wychowuje samotnie tata, który sam musi radzić sobie z opieką nad nimi i zarabianiem na życie i rehabilitację. I właśnie od taty zapoczątkowało się wspólne, wyjątkowe marzenie chłopców. Tata chłopców pracuje przy produkcji podzespołów do samolotów i pasjonuje się lotnictwem. Chłopcy zarazili się od taty tą pasją dlatego jedną z ich fantazji było zwiedzenie lotniska i podniebny lot samolotem. Mateusz i Bartek uwielbiają wszystko co jest związane z samolotami i lataniem,  mają w swoim pokoju podwieszone modele samolotów. Od zawsze wierzyli, że pewnego dnia oni również wzbiją się w przestworza.

To marzenie udało nam się spełnić dzięki pomocy wspaniałych ludzi Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, którzy pomogli nam zorganizować wiele atrakcji dla chłopców. 

Wyjątkowy dzień rozpoczął się od  zwiedzania nowego terminala pasażerskiego w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka.  Następnie chłopcy mogli doświadczyć atrakcji, która jest możliwa tylko dla nielicznych: chłopcy mogli zwiedzić wieżę kontroli lotów. Mało kto ma do niej wstęp, a chłopcy nie tylko wszystko obejrzeli z wysokości, ale również mogli zobaczyć lądowanie samolotu pasażerskiego. Bartek i Mateusz byli pod dużym wrażeniem.  Kolejnym punktem programu były odwiedziny Lotniczej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.  Strażacy przygotowali specjalnie dla chłopców wyjątkowy pokaz.  Chłopcy nie tylko obejrzeli wszystkie samochody bojowe, ale również zobaczyli jak działają i jak można z nich lać wodę. Ta atrakcja też zaparła dech w małych piersiach.  A na koniec przyszedł czas na gwóźdź programu – loty widokowe dla chłopców. Obaj chłopcy, jeden po drugim polecieli czteroosobowym samolotem. Najpierw poleciał Bartek, a następnie Mateusz. Wprawdzie nasi młodzi pasjonaci lotnictwa mieli początkowo sporego stracha, ale po wylądowaniu byli bardzo, bardzo szczęśliwi. Te przeżycia na zawsze zostaną w pamięci chłopców.

Chłopcy na pożegnanie otrzymali upominki i pamiątki od przedstawiciela Portu Lotniczego, Pana Macieja Nowaka.

Marzenia chłopców mogliśmy spełnić dzięki ogromnej pomocy i zaangażowaniu wszystkich pracowników i dyrekcji Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

A inicjatorem i fundatorem marzeń byli pracownicy firmy EGIS, którzy urządzili zbiórkę funduszy, dzięki której mogliśmy spełnić trzy marzenia naszych podopiecznych w tym pokryć koszty marzenia Mateusza i Bartka oraz zakupić dla chłopców oryginalne lotnicze czapki amerykańskich pilotów. Czapki chłopcy dopiero otrzymają, gdyż czekamy właśnie na realizację zamówienia.

Bardzo dziękujemy również dyrekcji Hotelu Nowy Dwór Rzeszów-Zaczernie, która również przyczyniła się do realizacji marzenia nieodpłatnie goszcząc pracowników fundacji.

Z całego serca wszystkim dziękujemy!

Sponsorzy

Galeria

  • DSC 0096 m
  • DSC 0105 m
  • DSC 0154 m
  • DSC 0173 m