Marzenie

P2150105.JPG
Imię dziecka:
Rafał
Wiek:
17
Województwo:
mazowieckie

Udział w treningu reprezentacji Polski w piłce nożnej FANTAZJA SPEŁNIONA

Szesnastoletni Marcin z Warszawy zachorował na ostrą białaczkę szpikową prawie dwa  lata temu. Po długotrwałym leczeniu szpitalnym przyjmuje teraz chemię podtrzymującą. Marcin kocha futbol. Od I klasy szkoły podstawowej grał w piłkę. Jest członkiem klubu piłkarskiego Gwardia Warszawa. Przez chorobę musiał przerwać treningi, ale klub czeka na jego powrót. Największym marzeniem Marcina jest wspólny trening z reprezentacją Polski piłki nożnej.

 

Dziesięcioletni Rafał z Płocka od urodzenia choruje na genetyczną chorobę wyniszczającą płuca – mukowiscydozę. Jego codzienność to inhalacje, drenaże, oklepywanie i przyjmowanie leków. Rafał to prawdziwy fan futbolu. Chłopiec dostał niedawno prawdziwą piłkę do nogi i  różne gadżety piłkarskie.

Chłopców łączy wspólna pasja – piłka nożna i wiara w polską reprezentację.

Sobotni marcowy mroźny poranek różnił się od pozostałych. Obaj chłopcy poznali się na warszawskim stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej i mogli porozmawiać o ulubionych piłkarzach oraz o meczach naszej reprezentacji. Doskonale znają nazwiska wszystkich piłkarzy i śledzą ich kariery. Przed rozpoczęciem treningu reprezentacji Polski przed meczem z San Marino chłopcy nie mogli ukryć podekscytowania.

Pomimo częstej obecności na meczach byli bardzo ciekawi jak wygląda trening reprezentacji. Ani duży mróz, ani wiatr ani nawet porażka po meczu z Ukrainą nie miały znaczenia. Na twarzach chłopców od samego rana gościły szerokie uśmiechy.

To był niezapomniany dzień. Cudownie spędzone godziny, które pozwoliły zapomnieć o chorobie. Dziękuję – powtarzał Marcin i Rafał. To był dla nas wszystkich Dzień Dziecka – dla chłopców, bo byli szczęśliwi, dla nas, bo widzieliśmy ich ogromną radość, dziękujemy z całego serca – dodali rodzice Marcina i Rafała. 

Za chwile szczęścia i zorganizowanie biletów na trening dla Marcina i Rafała z rodzinami dziękujemy Panu Piotrowi Zielińskiemu z Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Galeria

  • SAM 1933.JPG
  • SAM 1946.JPG
  • SAM 1952.JPG