Marzenie

121.JPG
Imię dziecka:
Marta
Wiek:
23
Województwo:
kujawsko-pomorskie

Kamera cyfrowa i kosmetyki FANTAZJA SPEŁNIONA

15-letnia Marta z Bydgoszczy cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Dziewczyna porusza się na wózku inwalidzkim. Przez chorobę świat nastolatki jest ograniczony, ale dzielnie pokonuje wszelkie przeciwności losu. Do tego jej młodszy brat choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Marta interesuje się filmem i fotografią, dlatego jej marzeniem była kamera cyfrowa. Marta wraz z rodziną zaprosiła gości na działkę. Wszystko tam jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych i latem cała rodzina mieszka na działce gdyż jest im łatwiej niż w bloku, gdzie musieli założyć sami specjalną windę dla wózków z balkonu.

Marta niedługo po raz pierwszy sama jedzie na turnus rehabilitacyjny nad morze. Bardzo ucieszyła się z kamery z akcesoriami, którą będzie mogła wziąć na wyjazd, a także z kosmetyków do makijażu gdyż na turnusie na pewno będzie dyskoteka, a Marta, jako nastolatka chce zawsze ładnie wyglądać. Marta lubi też śpiewać, więc zestaw karaoke był także strzałem w przysłowiową dziesiątkę. 5-letni brat Marty, Pawełek, który cierpi na MPD także dostał zabawki. Chłopiec nie wygląda na chorego, ale to tylko pozory, gdyż bardzo szybko się męczy i nie może tak się bawić jak jego rówieśnicy. Najważniejsze jednak, że może się samodzielnie poruszać. Marta posiada skuter inwalidzki i jak Pawełek nie ma już siły chodzić to może podróżować razem z nią.  Rodzice boją się, że chłopiec przestanie chodzić, więc  Paweł podobnie jak Marta uczęszcza na intensywną rehabilitację.

Wizyta u Marty i jej rodziny była niezwykle radosna, po pobycie na działce i poczęstunku wszyscy udali się nad pobliskie jezioro i na lody. Rodzina Marty pokazała wolontariuszom, jak można się cieszyć z każdej chwili i jak radzić sobie w życiu pomimo przeciwności losu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia marzenia Marty z całego serca dziękujemy,
a w szczególności:

  • Mecenasowi Fundacji Dziecięca Fantazja - Towarzystwu Ubezpieczeń i Asekuracji Warta S.A. za ufundowanie kamery cyfrowej wraz akcesoriami
  • Firmie Coty za przekazanie kosmetyków
  • Firmie Skynet za przekazanie zestawu karaoke

Sponsorzy

Galeria

  • JFAL July 2013 044
  • JFAL July 2013 053
  • JFAL July 2013 065
  • JFAL July 2013 071