Marzenie

Antek startowa.JPG
Imię dziecka:
Antoni
Wiek:
19
Województwo:
wielkopolskie

Laptop lub tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

12-letni Antoś z Konina choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Chłopiec pomimo tego, że jest praktycznie przykuty do łóżka, jest nieskończonym źródłem energii i optymizmu. Jego stan zdrowia pozwala mu tylko na krótkie chwile siedzenia w swoim elektrycznym wózku. Jego walka o każdy dzień wypełniony uśmiechem jest bardzo zaraźliwa. Antoś najbardziej na świecie marzył o posiadaniu laptopa. Chce mieć kontakt ze światem, z kolegami, surfować po Internecie. Laptop to będzie jego okno na świat. Poza tym Antoś jest bardzo oczytanym chłopcem. Niestety nie może trzymać w ręku książek, ale mały tablet, czytnik książek – już tak. Dlatego marzył o tablecie, na którym będzie mógł czytać ulubione książki. Fantazje Antosia zostały spełnione podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyli fundacji wolontariusze z American School of Warsaw.

Chłopiec nie spodziewał się, że wszystkie jego marzenia materialne zostaną od razu spełnione. Wolontariusze otworzyli dla niego tablet z nagranymi już e-bookami  i Antoś myślał, że to już koniec. Nie zdążył jeszcze ochłonąć z emocji, kiedy pojawił się kolejny prezent, którym był laptop z akcesoriami. Dodatkowych wrażeń dostarczył także ostatni prezent – strój piłkarski z jednej z ulubionych drużyn, czyli Borussi Dortmund.

Mama chłopca ugościła wszystkich wspaniałym poczęstunkiem, a w tym czasie Antoś z kilkoma wolontariuszami zabrali się za rozpracowywania nowego sprzętu chłopca. Laptop jest niezbędnym narzędziem do nauki i komunikacji z przyjaciółmi. Antoś uwielbia się uczyć, więc jego radość była ogromna. Poza tym Antka nie odwiedza wiele osób dlatego sama wizyta młodych wolontariuszy była dla niego cudowną niespodzianką i źródłem radości.  

Sponsorzy

Galeria

  • DSCN4986
  • DSCN4991
  • DSCN4995