Marzenie

Dsc00067
Imię dziecka:
Maciek
Wiek:
20
Województwo:
kujawsko-pomorskie

laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

 

13-letni Maciek z miejscowości Rogóźno-Zamek k/Grudziądza zmaga się z białaczką limfoblastyczną. Obecnie zakończył już leczenie szpitalne i przyjmuje chemię podtrzymującą. Przed chorobą Maciek trenował lekkoatletykę i odnosił sukcesy na tym polu. Poza tym uwielbiał grać w piłkę nożną i jeździć rowerem. Teraz nie bardzo może jeszcze uprawiać sport, ale już zaczyna wychodzić na boisko aby trochę z kolegami i bratem pograć w piłkę. Podczas choroby Maciek znalazł nowe hobby – gry na komputerze i surfowanie po Internecie. Do tej pory używał starego komputera, który podarował mu ktoś z rodziny. Dlatego jego wielkim marzeniem było posiadanie laptopa.

 

Marzenie Maćka spełniło się podczas sierpniowej Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Maciek otrzymał wymarzonego laptopa, gry, piłkę nożną i dwie pary butów, w tym korki o których także marzył. Maciek był bardzo zadowolony z otrzymanych prezentów. Od razu zaczął podłączać nowy sprzęt i wypróbowywać gry podczas gdy my przekazaliśmy upominki rodzeństwu Maćka – 8-letniemu Arturowi i 6-letnim bliźniaczkom Vanessie i Wiktorii. Ponieważ była piękna pogoda postanowiliśmy także wypróbować nową piłkę na pobliskim „dzikim” boisku. Maciek zagrał z tatą, bratem i kolegą w jednej drużynie, a wolontariuszki były w drugiej. Chociaż dziewczyny przewyższały znacznie drużynę Maćka zarówno liczebnością jak i wzrostem to i tak przegrały z kretesem 6:1. Piłka zdała egzamin. Po powrocie Maciek znalazł się już w swoim nowym komputerowym świecie i przestał się interesować światem zewnętrznym. Powiedział jedynie, że jest szczęśliwy z otrzymanego laptopa i że sprzęt przyda mu się do nauki i zabawy.

Za spełnienie marzenia Maćka z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili      się do wniesienia radości w życie chłopca, a w szczególności:

  • Państwu Annie i Ryszardowi Formela za przekazanie laptopa;
  • Osobom, które wysłały charytatywny SMS na nr 7272 na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja oraz firmie Natec dziękujemy za ufundowanie torby na laptopa;
  • Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o. za przekazanie zestawu Kubicy;
  • Raiffeisen Polbank S.A. za przekazanie piłki i koszulki;
  • Decathlon Polska dziękujemy za przekazanie korków;
  • Fundacji Pomocy Społecznej EVA za przekazanie koszulki adidas;
  • National Geographic za przekazanie magazynów podróżniczych
  • Osobom, które wpłaciły 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja dziękujemy za ufundowanie pozostałych zabawek, butów jesiennych, gry na PC i pokrycie pozostałych kosztów marzenia. 

Sponsorzy

Galeria

  • DSC01065
  • DSC01070